Vår Personal

Här hittar du information av våra underbara medarbetare. Vår personal står redo att hjälpa dig med dina frågor och funderingar, så tveka inte att ringa eller komma in på ett besök!

Bilförsäljning

Håkan Börgel

Håkan Börgel

VD

Direkt: 0587-135 60
hakan@windahls.se
Mikael Fredriksson

Mikael Fredriksson

Master Bilförsäljare

Direkt: 0587-135 70
Växel 0587-136 00
mikael.fredriksson@windahls.se

Rune Lennartsson

Rune Lennartsson

Bilförsäljare

Växel: 0587-136 00
rune.lennartsson@windahls.se

Servicerådgivning

Andreas Funck

Andreas Funck

Verktadschef

Direkt: 0587 – 135 90
Växel 0587-136 00
andreas@windahls.se
Louise Larsson

Louise Larsson

Servicerådgivare

Direkt: 0587-135 90
Växel: 0587-136 00
verkstad@windahls.se

Adminstration

Rickard Hedqvist

Rickard Hedqvist

Ekonomichef

Direkt: 0587 – 136 80
Växel: 0587-136 00
rickard@windahls.se
Elin Evaldsson

Elin Evaldsson

Ekonomiassistent

Direkt: 0587 – 136 80
Växel: 0587-136 00
elin@windahls.se
Nina Börgel

Nina Börgel

Administration/Marknad

Direkt: 0587 – 135 60
Växel: 0587-136 00
nina@windahls.se

Verkstad

Lennart Nordlund

Lennart Nordlund

Tekniker

Direkt: 0587 – 135 90
Växel 0587-136 00
lennart.nordlund@windahls.se

Magnus Larsson

Magnus Larsson

Tekniker

Direkt: 0587-135 90
Växel 0587-136 00
verkstad@windahls.se

Ronny

Ronny

Tekniker

Direkt: 0587-135 90
Växel 0587-136 00
verkstad@windahls.se

Lackering/Plåtverkstad

Stig Målefors

Stig Målefors

Ansvarig Bilreparationsverkstad

Direkt: 0587 – 135 90
lackering@windahls.se

Marcus Book

Marcus Book

Lackering

Direkt: 0587 – 135 90
lackering@windahls.se

Rekond

Samiel Tadasse

Samiel Tadasse

Bilvårdstekniker

Direkt: 0587 – 135 90
Växel 0587-136 00

OM WINDAHLS

Mellansveriges största utbud av begagnade bilar. Vi har alltid ca 1000 bilar i lager.
Återförsäljare av Kia.
Få hjälp att hitta en bil som passar just dig!

Vi finns i Nora.

ÖPPETTIDER

Måndag: 10.00 - 18.00
Tisdag:    10.00 - 20.00
Onsdag:  10.00 - 18.00
Torsdag: 10.00 - 18.00
Fredag:   10.00 - 18.00
Lördag:   10.00 - 15.00
Söndag:  11.00 - 15.00

SOCIALA MEDIER